9 medali Mistrzostw Polski

Pierwsze dwa weekendy marca były bardzo pracowite dla zawodników IKS Konstancin. W dniach 3 – 5 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Polski 14 latków w Lublinie oraz Mistrzostwa Polski 15 latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasz klub reprezentowali:

Feliks Wielkopolan (2002 r)

Kolejny weekend tj. 10-12.03.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski 16 latków w Gliwicach oraz Mistrzostwa Polski 17-18 latków w Gorzowie Wielkopolskim. Nasz klub reprezentowali:

Barbara Mazurkiewicz (2001 r.)
Julia Abramowicz (2000 r.)
Michalina Pecyna (2000 r.)
Maciej Pecyna (2000 r.)
Adam Rybarczyk (2000 r.)

Zawodnicy IKS Konstancin zdobyli łącznie 9 medali, w tym czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli Jan Rembowski na 100 i    200 m st. klasycznym oraz Barbara Mazurkiewicz na 100 i 200 m st motylkowym. Srebrne zdobyli Maciej Raban na 50,100,200 m st. grzbietowym oraz 200 m sposobem zmiennym, a także Barbara Mazurkiewicz na 50 m st motylkowym. Do bardzo udanych startów należy zaliczyć także występy Martyny Słowik i Karoliny Zientarskiej. Dziewczęta uplasowały się w swoich koronnych konkurencjach w pierwszej dziesiątce najlepszych pływaczek w kraju, uzyskując jednocześnie bardzo wysokie rekordy życiowe. Na pochwałę zasługuje także Natalia Dobroczek, która znacznie pobiła  rekordy życiowe i w konkurencji 100 m st klasycznym pływała w finale B. W finałach A pływali także Maciej Pecyna i Michalina Pecyna.