Kolejne sukcesy pływaków, tym razem 12-13 letnich

W dniach 19-20 marca 2016 r odbyła się najważniejsza impreza sportowa dla zawodników 12-13 letnich w Ciechanowie „Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików”. Reprezentacja Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” reprezentowana była przez 18 zawodników i była jedną z najbardziej licznych drużyn na pływalni w Ciechanowie. To skutek nowego systemu szkolenia w klubie który został wprowadzony 3 lata temu. Zawodnicy mają możliwość podjąć naukę w jednej klasie ze swoimi klubowymi kolegami i koleżankami przy Szkole Podstawowej nr 2 w Konstancinie. Obecna grupa 12-13 latków jest grupą zawodową, która wie w jakim kierunku podąża. Wspierają ich także na co dzień rodzice. Efekty takiego szkolenia widoczne były na ostatniej imprezie. Nasz klub zajął 3- cie  miejsce w klasyfikacji medalowej, zaraz za dwoma największymi warszawskimi klubami, zdobywając w sumie 16 medali (tyle samo zdobyły warszawskie kluby, jednakże więcej zdobyli medali złotych). Wśród konstancińskich medalistów byli: Julia Świetlik, Patrycja Januszko, Jan Rembowski, Bartosz Linard oraz Zofia Jaskułowska. Na uwagę zasługują także zespoły sztafetowe 12 i 13 latków, które zdobyły 3 medale.