Zakończenie roku 27.06.2018 o godz. 16.00 – spotkanie informacyjne

W dniu 27 czerwca 2018 r (środa) o godz. 14.30 odbędzie się ostatnia edycja Grand Prix Konstancina w roku szkolnym 2017/2018. Bezpośrednio po zawodach o godz. 16.00 w sali 046 odbędzie się zebranie dla zawodników i rodziców obejmujące następujące zagadnienia:
                                                                                                                                         .
– podsumowanie wyników Grand Prix Konstancina
– podsumowanie szkolenia w roku szkolnym 2017/2018
– plany na rok szkolny 2018/2019
– omówienie spraw bieżących (m.in wyjazd na obóz do Olsztyna)
                                                                                                                                          .
Serdecznie zapraszamy!
_______________________________________________________________

Treningi w weekend majowy i po zakończeniu roku szkolnego

TRENINGI W WEEKEND MAJOWY

W przyszłym tygodniu tj 30.04 – 4.05.2018 zajęć treningowych nie będzie. Zawodnicy, którzy zostają w domach będą mogli bezpłatnie korzystać z pływalni w godz. 10.00 – 17.00. W kasie basenu będzie lista zawodników. Warunkiem skorzystania z pływalni będzie okazanie legitymacji szkolnej.

 

TRENINGI W OKRESIE 25.06 – 30.06.2018

Informujemy, iż harmonogram treningów w tym okresie nie ulega zmianie. Trenujemy tak jak zwykle, do wyjazdu na obóz w Olsztynie.

Obóz

Szanowni Państwo,
                                                                                                                                       .
Podjęliśmy decyzję iż w wakacje będziemy organizować jeden obóz, sierpniowy. W tym roku ze względu na zobowiązania hotelowe będzie wyjątkowo obóz lipcowy.
                                                                                                                                    .
Przyczyny:
                                                                                                                                   .
1. W przypadku organizacji dwóch obozów, inna grupa jeździła na lipcowy, inna grupa dzieci jeździła na sierpniowy. W takiej sytuacji cel integracyjny sekcji nie zostaje spełniony.
2. Koszty organizacji obozów poniżej 30 osób są bardzo wysokie  z uwagi na konieczność wynajmu transportu dużego autokaru, który jest niewykorzystany (49 miejsc a płaci tylko 30 osób) oraz obowiązku zatrudnienia kierownika wypoczynku wraz z zapewnieniem mu zakwaterowania (koszt ok 3000 zł).
3. Organizować będziemy dwa obozy w roku:
– obóz zimowy narciarski połączony z pływaniem lub treningiem na lądzie
– obóz sierpniowy wprowadzający zawodników w nowy sezon (głównie bieganie, rower, kształtowanie siły, kajakarstwo w zależności od możliwości terenu)
Oba obozy będą typowo wyczynowe (nie będzie już rekreacyjnych obozów). Program każdego obozu zostanie poszerzony o warsztaty psychologiczne, wykłady dotyczące higieny życia i żywienia oraz inne tematy dostosowane do potrzeb zawodników. W ciągu roku szkolnego nie mamy czasu na takie zajęcia, a widzimy iż zawodnicy  mają niedostateczną wiedzę dotyczącą szeroko pojętego treningu wyczynowego. Chociażby nie potrafią obiektywnie ocenić swojego postępu w aspekcie osiągania sukcesu. Mają niską samoocenę co skutkuje obniżeniem motywacji do treningu.
______________________________________________________________________
W związku z tym, że obozu sierpniowego nie będzie, zajęcia treningowe będą prowadzone w Konstancinie (bieg, rower, siłownia) oraz warsztaty psychologiczne od 20 sierpnia 2018 r. Przypominam iż mistrzostwa Polski są już w grudniu.
______________________________________________________________________
UWAGA – DOCIERAJĄ DO MNIE SYGNAŁY IŻ NIE WSZYSTKIE MAILE DO PAŃSTWA DOCIERAJĄ. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PROSZĘ REGULARNIE OBSERWOWAĆ STRONĘ KLUBOWĄ WWW.IKSKONSTANCIN.COM.PL ORAZ FACEBOOK.COM/IKSKONSTANCIN 
Aleksandra Golon
____________________________________________________________________

Walne Zebranie Sprawozdawcze

Zarząd Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” wyznacza termin Walnego Zebrania Sprawozdawczego członków IKS Konstancin na 12.05.2018  o godz.12.00. Zebranie odbędzie się w CKR Sp. o.o. przy ul. Gąsiorowskiego 12/14 w Konstancinie Jeziornie.

Sukcesy Macieja Rabana – Międzynarodowe zawody pływackie, Limassol Cypr

W dniach 24 – 25 marca 2018 r. w Limassol (Cypr) odbyły się międzynarodowe zawody pływackie (Multination Youth Meet Limassol). Polskę reprezentował jeden z najlepszych juniorów w kraju, szesnastoletni zawodnik Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin”, Maciej Raban. Do Limassol pojechali aktualnie najlepsi juniorzy w kraju (zawodnicy zajmujący pierwsze miejsca w rankingu w kraju). Maciej Raban zdobył na Cyprze dwa medale indywidualnie oraz jeden medal w sztafecie, potwierdzając tym samym wysoki poziom sportowy. Złoty medal wywalczył w konkurencji 200 m stylem grzbietowym, srebrny na dystanie 200 m sposobem zmiennym oraz złoty medal w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Trenerem Maćka jest wielokrotny Mistrz Polski, Krzysztof Golon.

Udział w zawodach w 2018 r.

Polski Związek Pływacki przypomina, że warunkiem dopuszczenia zawodników do zawodów organizowanych przez PZP w roku 2018 jest ich status AKTYWNY w SEL. Zawodnik otrzymuje taki status wyłącznie wtedy jeśli:

– ma wykupioną licencję zawodnika na rok 2018 (składki zostały opłacone przez IKS Konstancin)
– klub który reprezentuje ma opłaconą licencję na rok 2018 (klub opłaca składkę)
– posiada potwierdzone zamieszczonym w SEL skanem ważne badania lekarskie (prosimy o regularne dostarczanie skanu zaświadczenia na adres agolon@op.pl)
– posiada potwierdzone zamieszczonym w SEL skanem oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych (wzór oświadczenia został Państwu przesłany mailem, w razie braku oświadczenia proszę o kontakt agolon@op.pl);
– opłaconą zgodnie z regulaminem opłatę startową .

Nowy, wdrażany do użycia przez PZP system zgłaszania do zawodów będzie AUTOMATYCZNIE uniemożliwiał zgłoszenie do zawodów zawodników, którzy nie spełnią chociaż jednego z wyżej wymienionych wymogów. Pierwsze zawody już w tym miesiącu!


 

Konstancin Swim Logic Conference 3

17.02.2018 (sobota) odbędzie się trzecia edycja Konstancin Swim Logic Conference. Tym razem gościmy dr Roberta Białeckiego, który pomoże zawodnikom udoskonalić skok startowy. Drugim gościem jest mgr Mateusz Gawełczyk, który omówi jak suplementować zawodników w zależności od wieku (10-18 lat). Szczegółowy program warsztatów: http://www.ikskonstancin.com.pl/?page_id=8017

Tradycyjnie zawodnicy naszego klubu uczestniczą bezpłatnie w szkoleniu. Na wykład dotyczący suplementacji zapraszamy szczególnie rodziców (bezpłatnie). Potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach wysyłamy drogą mailową (agolon@op.pl) – dotyczy zawodników i rodziców z IKS Konstancin. Pozostali zainteresowani przesyłają formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://www.ikskonstancin.com.pl/?page_id=8017.

Termin zgłoszeń do 14.02.2018.


 

Informacje organizacyjne dotyczące ferii zimowych

Opłaty za styczeń pozostają bez zmian. Klub płaci zryczałtowaną opłatę za wynajem basenu w każdym miesiącu. Pomimo przerw świątecznych, szkolnych. Taki sposób opłat jest dla nas nadal bardziej atrakcyjny niż rozliczanie się za każdy odbyty trening.
drugim tygodniu ferii zimowych treningi odbywają się wyłącznie dla grupy p. Krzysztofa. Pozostałe grupy pływają w pierwszym tygodniu na obozie. W drugim tygodniu klub organizuje dla dzieci z klas 0-4 na miejscu zimowisko sportowe: http://www.ikskonstancin.com.pl/?attachment_id=8348
Osoby zainteresowane zimowiskiem proszone są o pilny kontakt. Opiekunem jest Tomasz Wrochna.
Grupy p. Jacka i p. Oli mogą w drugim tygodniu ferii korzystać bezpłatnie z pływalni w godz. 10-15 (chodzi o samodzielne korzystanie z basenu). Należy pokazać legitymację szkolną w kasie pływalni. Kasjerka posiada listę uprawnionych dzieci