Grafik warsztatów psychologicznych 29.09.2018

8.00 – 9.30 Grupa nr 4
9.30 – 11.00 Grupa nr 3
11.00 – 12.00 Grupa nr 1
12.00 – 13.00 Grupa nr 2
                                                                                                                                .
Spotykamy się w sali 046, CKR ul. Gąsiorowskiego 12/14 Konstancin Jeziorna

Warsztaty psychologiczne

W dniu 29.09.2018 r (sobota) odbędą się pierwsze warsztaty psychologiczne dla zawodników naszego klubu. Udział w warsztatach jest obowiązkowy (zawodnicy i trenerzy), jako ważnym element treningu pływackiego. Czas trwania zajęć wynosi 60 -120 min dla każdej grupy (grupy młodsze krócej, grupy starsze dłużej). Planujemy zorganizować warsztaty jeden raz w miesiącu, a w razie potrzeby częściej. Szczegółowy grafik warsztatów wkrótce.

Zaczynamy zajęcia 20 sierpnia 2018

Informujemy, iż od 20 sierpnia 2018 odbywać się będą zajęcia wprowadzające zawodników IKS Konstancin do nowego sezonu 2018/2019 r. Zajęcia odbywać się będą na lądzie tj. bieganie, rowery, kajaki, gry zespołowe. Spotykamy się codziennie w CKR o godz. 10.00. Zajęcia trwają ok 2-2,5 h. Każdorazowo trenerzy przekażą zawodnikom plany treningowe na kolejny dzień. Na koniec sierpnia zorganizowane będą wewnętrzne zawody biegowe, na podstawie których wyłonimy zawodników reprezentujących klub do zawodów dwubojowych (aquathlon) oraz triathlonowych.

Zakończenie roku 27.06.2018 o godz. 16.00 – spotkanie informacyjne

W dniu 27 czerwca 2018 r (środa) o godz. 14.30 odbędzie się ostatnia edycja Grand Prix Konstancina w roku szkolnym 2017/2018. Bezpośrednio po zawodach o godz. 16.00 w sali 046 odbędzie się zebranie dla zawodników i rodziców obejmujące następujące zagadnienia:
                                                                                                                                         .
– podsumowanie wyników Grand Prix Konstancina
– podsumowanie szkolenia w roku szkolnym 2017/2018
– plany na rok szkolny 2018/2019
– omówienie spraw bieżących (m.in wyjazd na obóz do Olsztyna)
                                                                                                                                          .
Serdecznie zapraszamy!
_______________________________________________________________

Treningi w weekend majowy i po zakończeniu roku szkolnego

TRENINGI W WEEKEND MAJOWY

W przyszłym tygodniu tj 30.04 – 4.05.2018 zajęć treningowych nie będzie. Zawodnicy, którzy zostają w domach będą mogli bezpłatnie korzystać z pływalni w godz. 10.00 – 17.00. W kasie basenu będzie lista zawodników. Warunkiem skorzystania z pływalni będzie okazanie legitymacji szkolnej.

 

TRENINGI W OKRESIE 25.06 – 30.06.2018

Informujemy, iż harmonogram treningów w tym okresie nie ulega zmianie. Trenujemy tak jak zwykle, do wyjazdu na obóz w Olsztynie.

Obóz

Szanowni Państwo,
                                                                                                                                       .
Podjęliśmy decyzję iż w wakacje będziemy organizować jeden obóz, sierpniowy. W tym roku ze względu na zobowiązania hotelowe będzie wyjątkowo obóz lipcowy.
                                                                                                                                    .
Przyczyny:
                                                                                                                                   .
1. W przypadku organizacji dwóch obozów, inna grupa jeździła na lipcowy, inna grupa dzieci jeździła na sierpniowy. W takiej sytuacji cel integracyjny sekcji nie zostaje spełniony.
2. Koszty organizacji obozów poniżej 30 osób są bardzo wysokie  z uwagi na konieczność wynajmu transportu dużego autokaru, który jest niewykorzystany (49 miejsc a płaci tylko 30 osób) oraz obowiązku zatrudnienia kierownika wypoczynku wraz z zapewnieniem mu zakwaterowania (koszt ok 3000 zł).
3. Organizować będziemy dwa obozy w roku:
– obóz zimowy narciarski połączony z pływaniem lub treningiem na lądzie
– obóz sierpniowy wprowadzający zawodników w nowy sezon (głównie bieganie, rower, kształtowanie siły, kajakarstwo w zależności od możliwości terenu)
Oba obozy będą typowo wyczynowe (nie będzie już rekreacyjnych obozów). Program każdego obozu zostanie poszerzony o warsztaty psychologiczne, wykłady dotyczące higieny życia i żywienia oraz inne tematy dostosowane do potrzeb zawodników. W ciągu roku szkolnego nie mamy czasu na takie zajęcia, a widzimy iż zawodnicy  mają niedostateczną wiedzę dotyczącą szeroko pojętego treningu wyczynowego. Chociażby nie potrafią obiektywnie ocenić swojego postępu w aspekcie osiągania sukcesu. Mają niską samoocenę co skutkuje obniżeniem motywacji do treningu.
______________________________________________________________________
W związku z tym, że obozu sierpniowego nie będzie, zajęcia treningowe będą prowadzone w Konstancinie (bieg, rower, siłownia) oraz warsztaty psychologiczne od 20 sierpnia 2018 r. Przypominam iż mistrzostwa Polski są już w grudniu.
______________________________________________________________________
UWAGA – DOCIERAJĄ DO MNIE SYGNAŁY IŻ NIE WSZYSTKIE MAILE DO PAŃSTWA DOCIERAJĄ. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PROSZĘ REGULARNIE OBSERWOWAĆ STRONĘ KLUBOWĄ WWW.IKSKONSTANCIN.COM.PL ORAZ FACEBOOK.COM/IKSKONSTANCIN 
Aleksandra Golon
____________________________________________________________________